Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

beş şişle eldiven yapılışı,El Sanatları Örgü Modelleri Diğer Örgü Modelleri beş şişle eldiven yapılışı

 
REKLAMLAR

5 şişle ELDİVEN YAPIMI İp olarak normal kalınlıkta NAKO örgü ipi kullanabilirsiniz. 36 ilmekle örgülerimize başlıyoruz. 20 sıra ve 6 cm olana değin bir yüz bir ters lastik örgü örüyoruz. Daha sonra düz örgüye geçiyoruz. Bu kısmıda yaklaşık eldivenin eni 19 cm. Şemadaki arttırmalarla 17 sıra; 6 cm örüyoruz. Arttırmalar 11 sıra sürdüğünde Arttırdığımız 4 ilmek artı yanındaki 5 ilmek ve 3 ilmekte şişe atın ( arttırın yani ) toplam 12 ilmek olarak baş parmak yerini örün. Parmağınıza uygun boyda uc kısmına gelince; önce 2 ilmek bir yere alın , 4 ilmek örün ve . yine 2 ilmek bir yere alın 4 ilmek örün. Tekrar 2 ilmek bir yere alın 3 ilmek örün, tekrar 2 ilmek bir yere alın 3 ilmek örün. Bu şekilde eksilterek ilmekleri toplayın. Baş parmak oldu.
Eldivenin bir yanında 14 ilmek var. Diğer yanında 17 ilmek var. 3 tanede baş parmağın arasına gelecek yerinde toplam 34 ilmeğimiz var.
Şimdi en küçük serçe parmağı örelim. 14 ilmeğin olduğu yerden 4 ilmek örün + 17 ilmek olan taraftanda 4 ilmek örüp + 2 ilmekte şişe arttırın. Oldu 10 ilmek. Bunuda baş parmak gibi örün.
Diğer parmakları da 4 bir yandan örüp + arada 2 ilmek arttırın + şimdi diğer yandan da 4 ilmek örün + tekrar 2 ilmek şişe arttırın. 12 ilmeği parmak uzunluğunuza göre örün. Bu şekilde parmakları tamamlayın. Parmaklı eldiven örmek bu kadar basit örgü severler. İsterseniz baş parmağı ördükten sonra diğer 4 parmağı yuvarlak formla 5 şiş . tekniği ile örerek çocuklar için eldiven örmek mümkün. Her parmağı ayrı renklerde örerek onlara insan yüzleri ve saçlar yaparak harika eldivenler üretmemiz çok kolay. Knitting bloğumda bu şekilde bir eldiven örneği ve MODELİ var.
5 şişle ELDİVEN
5 şişle yün ELDİVEN
5 parmak eldiven YAPIMI
ELDİVEN YAPILIŞI
ELDİVEN örülüşü
ELDİVEN örelim
Eldiven el örgü
El Sanatları Örgü Modelleri Diğer Örgü Modelleri beş şişle eldiven yapılışı


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Facebookta Paylaşın
Bunun İçin Alttaki Linke Tıklamanız Yeterli ;)
Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Bu Model Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Bu Model İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
E-Mail
Yorum
Resimdeki Sayı 430A
 

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

Yandex.Metrica
Sosyal Medyada
Sayfamızı
Begenir-
misin?


Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...

can't open file