Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

Keçe Kolye,el Sanatları Hobi Dünyası Takı Tasarımı Keçe Kolye

 
REKLAMLAR


Modelin Yapılışı1- Topları oluşturmak için : 15 cm uzunluğunda yün kesilir. Uç kısmına gevşek bir düğüm atılır. Uçlar düğümün üzerine sarılır. İstenilen büyüklüğe gelene dek yün sarımına devam edilir. Avuç arasında yuvarlanarak keçelemeye hazırlanır. Kaynar sabunlu su dolu bir kap içerisinde yuvarlayarak yünler sıkılaşana kadar keçelenir. Eşit boyda toplar oluşturmak için aynı uzunlukta yün sarımı yapılmalıdır.
2- Çiçek ve yaprakları oluşturmak için : İstenilen renkteki yünler özel keçe fırçasının üzerine yerleştirilir. Özel iğne ile yün lifleri birleşene kadar dövülür. İstenilen çiçek ve yaprak oluşturmak için şekil vererek ve yün lifi eklenerek iğne ile uygulamaya devam edilir. Not : Islak keçeleme uygulayarak kumaş meydana getirdikten sonra yaprak ve çiçek kesmek de mümkündür. Meydana getirilen çiçek, yaprak ve toplar sicimden geçirilerek birbirine eklenir, en sonunda sicimin ucuna kolyenin kopçası bağlanarak kolye tamamlanır.
El Sanatları Hobi Dünyası Takı Tasarımı Keçe Kolye


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Facebookta Paylaşın
Bunun İçin Alttaki Linke Tıklamanız Yeterli ;)
Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Bu Model Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Bu Model İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
E-Mail
Yorum
Resimdeki Sayı 8520
 

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

Yandex.Metrica
Sosyal Medyada
Sayfamızı
Begenir-
misin?


Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...

can't open file